WWW.SİHİRBAZLİK.FORUMDİZİNİ.ORG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
WWW.SİHİRBAZLİK.FORUMDİZİNİ.ORG

Sihirbazlıklarımız,Sihirler,Sihirbazlıklar,Sihirbazlik,Bilmeceler,Hikayeler,Zeka Soruları,Zor Numaralar,Merak Edilen Numaralar,Online Oyun Bölümü,Metin2, Hile,İkariam,Hileleri,Travian,Hileleri....Saymakla Biter Mi Hiç!Hepsi Ve Daha Fazlası İçin BU SİTE!!!

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Tilki İle Keçi

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Tilki İle Keçi Empty Tilki İle Keçi Çarş. Mayıs 19, 2010 2:58 pm

Admin

Admin
Admin

Tilkinin biri, suyun kaynadığı bir çukura düşmüş, çıkmak için hiç bir gereç ve yol yokmuş. Bir süre sonra, kaynağa susamış bir keçi gelmiş. Tilkiyi görünce, ona suyun iyi ve bol olup olmadığını sormuş.
Zor durumda olduğunu belli etmek istemeyen tilki, “Gelsene dostum; su o kadar güzel ki, ne kadar içsem kanamıyorum. Üstelik o kadar da bol ki, istediğin kadar iç, tükenmez,” demiş. Bunu duyan keçi, hemen kuyuya atlamış. Keçi susuzluğunu giderdikten sonra, tilki başlarının belâda olduğunu söylemiş ve kurtulmaları için ona şu planı önermiş:
“Ön ayaklarını duvara koyup başını da eğersen, senin sırtına çıkar ve kurtulurum. Sonra da senin . çıkmana yardım ederim.”
Keçi bu öneriyi canı gönülden kabul etmiş. Tilki, arkadaşının sırtına çıkıp boynuzlarına basarak kendisini çukurdan dışarı attıktan sonra, hızla oradan kaçmaya başlamış. O kaçarken, keçi bağırarak tilkiye yaptıkları anlaşmayı bozduğunu söylemiş. Tilki, aldattığı zavallı keçiye dönmüş ve soğuk bir tavırla, “Sakallarının yarısı kadar beynin olsaydı, yukarıya çıkış olup olmadığını iyice öğrenmeden kuyuya atlamazdın. Kusura bakma, ama seninle zaman yitiremem; işim gücüm var benim!” demiş.

https://sihirbazlik.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]