WWW.SİHİRBAZLİK.FORUMDİZİNİ.ORG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
WWW.SİHİRBAZLİK.FORUMDİZİNİ.ORG

Sihirbazlıklarımız,Sihirler,Sihirbazlıklar,Sihirbazlik,Bilmeceler,Hikayeler,Zeka Soruları,Zor Numaralar,Merak Edilen Numaralar,Online Oyun Bölümü,Metin2, Hile,İkariam,Hileleri,Travian,Hileleri....Saymakla Biter Mi Hiç!Hepsi Ve Daha Fazlası İçin BU SİTE!!!

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Keçi , Koyun Ve Kısrak Aslanla Ortak

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Keçi , Koyun Ve Kısrak Aslanla Ortak Empty Keçi , Koyun Ve Kısrak Aslanla Ortak Çarş. Mayıs 19, 2010 3:03 pm

Admin

Admin
Admin

Evvel zaman içinde bir gün, kısrak, keçi ve kızkardeşleri koyun bir aslanla birlik olmuşlar.
Aslan bayağı yamanmış ha, çevrenin derebeyiymiş sanki. Kazançta da, kayıpta da, ortağız deyip anlaşmışlar. Yola koyulmuşlar.

Ertesi gün bir geyik düşmüş nasılsa keçinin kurduğu ağlara.Hemen ortaklarına haber salmış keçi. Toplanmışlar bir araya. Sonra aslan koca pençesini vurup geyiği ayırmış dört parçaya. Ama kendi parçası bayağı büyükmüş, tam aslan payı.

- Bu parça benim demiş, biliyorsunuz neden:Buna karşı bir diyeceğiniz olamaz sanırım. Benim adım aslanda ondan. Yasaya göre ikinci parçada benim hakkım, dileyen kitapta yerini bulur.En güçlü kimse, en haklı odur unutmayın. Üçüncü parçaya gelince en değerli ortağın olacak: Ee ben değilim de kim o değerli ortak ?Dördüncü parçaya gelince, öyle boş boş etrafa bakmayın, benim tabi var mı başka cevabı olan bakayım.

Aslan bütün avı kendisi yemiş, bizimkiler, sessiz sessiz beklemiş.

https://sihirbazlik.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Similar topics

-

» Tilki İle Keçi