WWW.SİHİRBAZLİK.FORUMDİZİNİ.ORG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
WWW.SİHİRBAZLİK.FORUMDİZİNİ.ORG

Sihirbazlıklarımız,Sihirler,Sihirbazlıklar,Sihirbazlik,Bilmeceler,Hikayeler,Zeka Soruları,Zor Numaralar,Merak Edilen Numaralar,Online Oyun Bölümü,Metin2, Hile,İkariam,Hileleri,Travian,Hileleri....Saymakla Biter Mi Hiç!Hepsi Ve Daha Fazlası İçin BU SİTE!!!

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Ağustos Böceği İle Karınca

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Ağustos Böceği İle Karınca Empty Ağustos Böceği İle Karınca Çarş. Mayıs 19, 2010 2:52 pm

Admin

Admin
Admin

Ağustos böceği bütün yaz, saz çalmış şarkı söylemiş. Karakış birden bastırınca şafak atmış zavallıda; Bir şey bulamaz olmuş yiyecek: Koskoca ormanda ne bir böcek, ne bir sinek.Gitmiş komşusu karıncaya:
- Aman kardeş demiş, halim fena; bir şeycilkler verde kışı geçireyim, yaz gelince öderim. İnan bana.Ağustosu geçirmem söz sana.Ödemezsem eğer, böcek demesin kimse bana.
Karınca iyidir hoştur ve çalışkandır bilirsiniz ama eli sıkıdır biraz. Can verir, mal varmez.
- Sormak ayıp olmasın ama demiş, bütün yaz ne yaptınız ?
Ne mi yaptım demiş ağustos böceği; gece gündüz şarkı söyledim, fena mı ettim sizce ?
- Yooo. Demiş karınca ne mutlu size; ama hep türkü söylemek olmaz; kışın da oynayın biraz.

https://sihirbazlik.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]