WWW.SİHİRBAZLİK.FORUMDİZİNİ.ORG

Sihirbazlıklarımız,Sihirler,Sihirbazlıklar,Sihirbazlik,Bilmeceler,Hikayeler,Zeka Soruları,Zor Numaralar,Merak Edilen Numaralar,Online Oyun Bölümü,Metin2, Hile,İkariam,Hileleri,Travian,Hileleri....Saymakla Biter Mi Hiç!Hepsi Ve Daha Fazlası İçin BU SİTE!!!


Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Buz Olan Su

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 Buz Olan Su Bir C.tesi Nis. 24, 2010 12:10 pm

Admin

avatar
Admin
Nasıl Yapılır ?

Sihirbaz eline iki adet bardak alır, bu bardakların birinde su olduğunu söyler. Hangisinde su olduğunu izleyicilere sorar, bir yandan da izleyicilere yardımcı olmak için, su dolu bardağı işaret eder. İzleyiciler tabi ki su dolu bardağı gösterirler. Dolu bardağın içindeki suyu boş olan bardağa döker, dolu bardağın içindeki suyu buz yapacağını söyler ve HOKUS POKUS! Su dolu bardak çevrildiğinde su yok olmuş ve küp buza dönüşmüştür.

Malzemeler:

İçi gözükmeyen aynı iki bardak, bir adet küçük buz küpü, bir parça sünger.

Sırrı Nedir ?

Sihirbaz daha önce bardakların birine yarı seviyesinin biraz altında kalacak şekilde, bardağın iç şekline uygun sünger kesip yerleştirir (sünger, bardak ters çevrildiğinde düşmeyecek sıkılıkta olmalıdır). Üstüne bir adet buz küpü koyar, dolu bardaktaki suyu döktüğünde suyun artık diğer bardakta olduğunu görürler, sünger suyu emeceği için ters çevrildiğinde sadece buz küpü düşecektir.

Not: Su süngerin emeceği kadar koyulmalıdır.

http://sihirbazlik.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz